Obiegowa opinia jest taka, że nie ustępują Pampersom. Ba! Krążą nawet internetowe urban legends mówiące o tym, jak to pewne matki znalazły w opakowaniach Pampersów Dady, wskazując na to, że rzekomo wytwarza je ten sam producent. Sama czytałam taki wpis na forum, choć było to dawno temu.

Czytaj więcej: Nowe superchłonne Pieluchy Lidl Toujours - opinie i cena


Ja jednak od dawna przyznaję, że biedronkowe Dady są na tyle dobre, że nie zamierzam przepłacać kupując prawie dwa razy droższe Pampersy.


A tych matek, które uważają, że perfumowane Pampersy są i tak bezpieczniejsze, niż bezzapachowe Dady, nie mam zamiaru przekonywać na sił - wszak każda pupcia niemowlaka jest inna. Może uda się to jednak nowym Dadom Premium.


Tak jakby „zwykłe” Dady były nie dość dobre, a może właśnie robiąc ukłon w stronę matek-sceptyczek, Biedronka (i chyba również sieć biedronkowych drogerii Hebe) ma teraz w ofercie ulepszoną wersję stwoich sztandarowych pieluszek. Dada Premium opisywana jest jako „najlepsza w historii pieluszka Dada” oraz „jedyna stworzona we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka”.


Informacje producenta:


- do 12 godzin ochrony w dzień i w nocy,
- ekstra długi wkład absorbujący wilgoć,
- potrójny rzep dla idealnego dopasowania,
- z miękką powłoczką z witaminą E,
- bardziej elastyczne boczki dla swobody ruchów,
- delikatne jak bawełna, testowane dermatologicznie.

Pieluszki Dada Premium - opinie


Tyle teorii, pora na praktykę. Walnę z grubej rury: tak blisko do Pampersów faktycznie nie było. Mało tego, mam wrażenie, że to SĄ Pampersy w nowej szacie graficznej i bez zapachu.


Ulepszone (czy też może zmienione) Lidl Toujous muszą zrobić miejsce.


Od falbanek przy nóżkach, rzepy, nawet przez ich kształt, aż po miękkość i fakturę - tu wszystko przypomina Pampersy. Nawet „puchną” podobnie. Nie zawodzą, chłoną dobrze, dziecko - mam wrażenie - czuje się w nich komfortowo. Są miękkie i delikatne.

Pieluszki Dada Premium - cena

Cena: ok. 30 zł za opakowanie (w wypadku „5” jest ich 42 sztuki w paczce, co daje cenę ok. 0,71 za pieluszkę).


Często jednak można natknąć się na różne promocje, w których cena jednej pieluszki jest dużo niższa.

Czytaj więcej: Pieluchy TESCO Loves Baby - recenzja, opinie. Czy warto kupić?


Ponieważ są to pieluchy „premium”, porównanie cenowe np. z niezłymi pieluszkami Tesco wypada gorzej  - Tesco Loves Baby kosztują nas w tym wypadku 0,59 zł za sztukę. Z kolei Toujours Lidla są porównywalne cenowo do Dady Premium.


Zobacz również: Błędy rodziców noworodków i niemowląt