Rodzice, obejrzyjcie to, obejrzyjcie koniecznie, bo ten filmik może uratować życie Waszego dziecka. Pokazuje on, co dzieje się z maluchem, które przewożone jest w kurtce zimowej.
A to przecież dzieje się notorycznie: rodzice w okresie zimowym często nie rozbierają swoich pociech wkładając je do auta.


Skutki mogą być tragiczne - w przypadku zderzenia (przypominam: testy zderzeniowe przeprowadzane są na prędkości ok. 50 km/h) dziecko dosłownie wylatuje z kurtki. Fotelik nie chroni go zupełnie. Widać to na poniższym filmiku.


Piszę to jako osoba, która brała udział w zderzeniu aut. Dzieci nie jechały z nami i jestem teraz wdzęczna Opatrzności za to, bo miałam nawyk nie rozbierania synka do podróży. Wypadek miał miejsce kilkaset metrów od domu - wjechał w nas jakiś pirat drogowy, który „nie widział znaku ustąpienia pierwszeństwa”. Dlaczego to piszę? Dlatego, że nawet gdy jedziesz „po bułki”, takie rzeczy mogą się zdarzyć. Dziecko trzeba ZAWSZE wkładać do fotelika bez kurtki i podobnej odzieży wierzchniej.


Podajcie tę wiedzę dalej. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że dzieląc się tym, ratujecie jakiemuś maluchowi życie.