Przyznam szczerze: gdy pierwszy raz zobaczyłam ten wpis bijącej na alarm matki, pomyślałam, że z tej kobiety zwyczajny niechluj.

Sama mam kubeczki niekapki i nigdy nie przydarzyło mi się coś TAKIEGO, ale dla pewności sprawdziłam i… zmieniłam zdanie.

Pewna mama zastanawiała się, dlaczego jej mały synek nieustannie chorował. Co się okazało? Że stale narażony był na kontakt z grzybami i pleśnią, która zgromadziła się w jego kubku niekapku.

Jakim cudem? Czy ta kobieta myła kubek? Wydaje się, że to niemożliwe - przecież kubek można rozłożyć "na czynniki pierwsze" i dokładnie go wyszorować.

Explora Easy Dring 6m+ od Tommee Tippee

- to ten kubek stał się domem dla obrzydliwej pleśni.

Mam identyczny model kubeczka Tommee Tippee i z ciekawości sprawdziłam. Plastikowy, biały element, mający zabezpieczać przed niekontrolowanym wyciekaniem i wylewaniem wody, faktycznie się nie rozkłada. To takie małe naczynko z otworami po obydwu stronach. Obejrzałam go dokładnie, powąchałm. Był świeżo umyty. Potrząsnęłam. Ach! Wylało się z niego nieco kropel wody. Pleśni nie zauważyłam, ale rzeczona kobieta rozkroiła nożem ten plastikowy uszczelniacz, byle tylko zobaczyć, co jest w środku. Ja próbowałam i nie można tego zrobić - trzeba go trwale zniszczyć.

To, co zobaczyła owa pani, wprawia w osłupienie. W środku znajdowała się pleśń, która każdego dnia poddtruwała jej dziecko.

 

Mon ami se demandait pourquoi son fils était toujours malade il a donc briser l'anti-fuite de son verre à bec Tommee...

Posted by Penny Powell on 19 luty 2016Jakim cudem można było wyhodować takiego monstrualnego grzyba?

Jeśli wilgoć zostaje w takim miejscu i elementu tego nie da się dokładnie wysuszyć, jest problem - plastikowa uszczelka ma sporo zakamarków, w których pleśń ma komfortowe warunki bytowania. Sprawę pogarsza picie z kubeczka nie wody, a soków. I prawdopodobnie to mój kubek uratowało (jest widoczny na zdjęciach). Bo resztki soków mogą tam sobie zalegać i pleśnieć w najlepsze.

Kubeczki Tommee Tippee dla starszych (Explora 12m+) dają się rozłożyć tak, że wszystko można wysuszyć bardzo dokładnie.

Rodzice zobaczywszy apel na Facebooku przerażeni sprawdzili swoje kubki i znaleźli podobne paskudztwo:

Explora Easy Drink 6m+

Jeśli wilgoć zostaje w takim miejscu i elementu tego nie da się dokładnie wysuszyć, jest problem - plastikowa uszczelka ma sporo zakamarków, w których pleśń ma komfortowe warunki bytowania.

 

To tłumaczy rodziców. Oni nie byli w stanie otworzyć plastikowego elementu, w którym zalegała wilgoć.

Explora Easy Drink 6m+
Producent nie zostawił tak tej afery i zapewnia, że prawidłowe mycie i konserwacja nie niosą ryzyka rozwoju pleśni. Dodaje jednak, że pracuje nad sprawą. Wszyscy, którzy znaleźli pleśń u siebie, dostali możliwość otrzymania darmowego kubka Tommee Tippee ich wyboru.