Wielu świeżo upieczonych rodziców kupując swój pierwszy wózek dla dziecka skupia się na wózku głęboko-spacerowym. Szybko jednak okazuje się, że to nie on jest najważniejszy, bo służy nam maksymalnie 6-8 miesięcy, później dziecko przesiada się do wózka spacerowego.

Warto zastanowić się i chwilę poświęcić na przeczytanie tego artykułu. Spacerówka bowiem będzie towarzyszyć Waszym dzieciom nawet do 3-4 roku życia.

Jaka powinna być?

DOBREJ JAKOŚCI

To nie ulega wątpliwości, że wózek powinien być wytrzymały, wykonany z dobrej jakości materiałów, by mieć gwarancję, że nic nam nie popęka, nie odpadnie i nie będzie się zacinać.

Możliwie lekki i kompaktowy po złożeniu oraz łatwy do przenoszenia

Spacerówkę chcemy często transportować, wnosić po schodach, etc.. Jeśli macie duży wózek spacerowy, gdzie stelaż i siedzisko składają się osobno, podczas podróży zapewne stwierdzicie, że przyda się wygodna do składania i rozkładania parasolka.

 

A tu najmniejsza i najbardziej kompaktowa wersja - GP Pockit:

 

Rozkładany na płasko

Dzieci często ucinają sobie drzemki podczas spacerów. Warto - dla komfortu malucha - wybrać wózek, którego oparcie rozkłada się możliwie płasko lub mocno w tył.

Łatwy do utrzymania w czystości

W spacerówce dziecko będzie wracać z piaskownicy, może z plaży, z lodem w dłoni… Chcemy, by wózek był łatwy do utrzymania w czystości. Są spacerówki ze zdejmowanym poszyciem, ale jeśli nasza nie ma takiego udogodnienia, warto, by choć dała się wyczyścić gąbką z odrobiną płynu czy szarego mydła.

Wygodny dla rodzica i dziecka

Dla Was oznacza to, że rączki są na odpowiedniej wysokości, że dobrze się je chwyta oraz że wózek prowadzi się lekko. Dla dziecka komfortowe ma być siedzisko oraz podnóżek, by nogi malucha nie dyndały.

Powinien mieć dobrej jakości koła


Im mniejsze koła (i cięższe dziecko), tym wózek będzie się trudniej prowadzić. Zwróćcie uwagę, by nie były najmniejsze oraz by nie były przesadnie twarde, inaczej każda nierówność nawierzchni będzie mocno odczuwalna. Idealnie, gdy koła są amortyzowane dodatkowo sprężynami.

Powinien mieć wytrzymały kosz na zakupy, kieszonki, etc.

To udogodnienie zwłaszcza dla rodziców, którzy lubią z maluchem chodzić po sprawunku, ale sprawdza się też, gdy chcemy wrzucić tam wodę, prowiant, pieluszki na zmianę, jakiś kocyk. Sprawdźcie przed zakupem jego maksymalne obciążenie!