Z małej chmurki wielkie nawilżanie Oliwka to jeden z podstawowych kosmetyków do pielęgnacji skóry niemowląt (i nie tylko!), z którego chętnie korzystają kolejne pokolenia rodziców. Pierwszą oliwkę dla dzieci wprowadziła na rynek marka JOHNSON’S® Baby w 1938 roku. Dzisiaj swoją premierę ma współczesna wersja tego uniwersalnego kosmetyku – łagodna oliwka w spray ’u. Łagodna oliwka w spray ’u to podwójna nowość w portfolio produktów JOHNSON’S® Baby. Po pierwsze ze względu sposób aplikacji – lekka formuła kosmetyku oraz opakowanie z atomizerem pozwalają z łatwością rozpylić produkt bezpośrednio na skórze, otaczając ją delikatną, nawilżającą mgiełką. Po drugie, jest to pierwsza oliwka na rynku na bazie gliceryny. Zastosowanie substancji nawilżającej, która doskonale łączy się z wodą, pozwoliło na stworzenie wygodnej, współczesnej wersji tego, wydawałoby się, starego jak świat kosmetyku.

Lekka jak mgiełka

Zdarza się, że rodzice rezygnują ze stosowania oliwki do pielęgnacji skóry dziecka (np. w ciepłe miesiące roku), ponieważ jej konsystencja wydaje im się zbyt oleista, treściwa, a przede wszystkim wymagająca czasu do wchłonięcia. Nie każdy Maluszek lubi zabiegi pielęgnacyjne, niekiedy trzeba je wykonywać w ekspresowym tempie przy użyciu sprytnych rozwiązań. Do takich z pewnością można zaliczyć JOHNSON’S® Baby łagodną oliwkę w spray ’u, która zaskakuje swoją formułą. Jest lekka, nie klei się, z łatwością można ją rozprowadzić na skórze. Oliwka szybko się wchłania i pozostawia na skórze delikatny, satynowy połysk. Na pierwszy rzut oka widać, że skóra nie jest tłusta, a wypielęgnowana i ukojona. Zapach kosmetyku, zarówno w wersji oryginalnej jak i z aloesem, jest subtelny i bardzo przyjemny. Butelka z atomizerem pozwala na ekonomiczną aplikację kosmetyku. Oliwka w sprayu to świetne rozwiązanie szczególnie na czekające nas ciepłe miesiące roku, nie tylko dla dziecka, ale dla całej rodziny. Doskonale sprawdzi się jako uniwersalny balsam nawilżający np. po opalaniu, zaaplikowana na lekko wilgotną skórę wchłonie się jeszcze szybciej i będzie nawilżała jeszcze skuteczniej.

Emolienty i humektanty

Dostępne do tej pory oliwki marki JOHNSON’S® Baby bazowały na parafinie, oleju mineralnym mającym doskonałe właściwości emoliencyjne. Emolienty to substancje, które trwale natłuszczają, zmiękczają i nawilżają skórę. Tworzą barierę ochraniającą ją przed przez naskórkową utratą wody. Nieco inne właściwości ma gliceryna, która z punktu widzenia swojej budowy chemicznej zaliczana jest do humektantów – substancji o właściwościach higroskopijnych – mających zdolność wiązania wody w zewnętrznych warstwach skóry. Gliceryna występuje naturalnie w macierzy międzykomórkowej skóry i tworzy tzw. naturalny faktor nawilżający NMF (natural moisturizing factor). Poza nawilżaniem odgrywa znaczącą rolę w regeneracji płaszcza lipidowego skóry. Istnieją przesłanki, że ma także wpływ na dojrzewanie komórek skórnych. Jej właściwości doskonale służą delikatnej i ciągle rozwijającej się skórze niemowląt, jak również skórze osób dorosłych – gliceryna często występuje w kosmetykach o działaniu nawilżającym. Zastosowanie jej w nowej łagodniej oliwce JOHNSON’S® Baby pozwoliło na „odciążenie” tego kosmetyku (lekka formuła to pierwsza rzecz, która pozytywnie zaskakuje konsumentów), przy zachowaniu głębokiego nawilżania. JOHNSON’S® Baby łagodna oliwka w spray ’u dostępna jest w dwóch wersjach: klasycznej (różowa) i aloesowej (zielona). Sugerowana cena detaliczna za opakowanie 200 ml: 13,99 zł JB_OliwkaWSprayu_Regular JB_OliwkaWSprayu_Aloe