Po mamusi czy po tatusiu? Po mamusi!

Z badań zamieszczonych w „Psychology Spot” jasno wynika, że inteligencję dziedziczymy po matce.

„Geny inteligencji”, częściowo zidentyfikowane przez naukowców, zlokalizowane są w chromosomie X. Ponieważ komórka żeńska składa się z dwóch takich chromosomów, prawdopodobieństwo dziedziczenia bystrości „po kądzieli” jest większe.

Nie oznacza to rzecz jasna, że mądrość nie przychodzi od tatusia. Po prostu on ma jeden takich chromosom, więc… Mecz wygrywa rodzicielka, 2 do 1.

Jeśli nawet ojciec przekaże część swojej inteligencji dziecku, to nie ma to wpływu na rozwój jego mózgu. "Jeśli geny związane z inteligencją dziedziczone są od ojca, to stają się one nieaktywne" - czytamy w magazynie. Na szczęście są też takie geny, które aktywują się tylko wtedy, gdy pochodzą od mężczyzny.


Psychologowie z uniwersytetu w Waszyngtonie podkreślają również, że matki kształtują rozwój intelektualny dzieci poprzez kontakt fizyczny i emocjonalny. Oznacza to, że dziecko, któremu daje się miłość, czas i uwagę, również rozwija się lepiej, ale to z reguły matki są tymi „troskliwymi”.


Zaskoczeni? Bo ja jako matka dwóch synów będę miała teraz niepodważalny dowód na to, żeby powtarzać im: "Kobieca uroda to nie wszystko".

Chusta: Esprit, 34,50 zł - KUPISZ TUTAJ
Zestaw: Carter’s, 129 zł - KUPISZ TUTAJ
Botki: Friboo, 149 zł - KUPISZ TUTAJ
Kurtka: s’Oliver, 209 zł - KUPISZ TUTAJ
Czapka: Marc O’Polo - KUPISZ TUTAJ