Karmienie butelką wcale nie jest pójściem na łatwiznę i ten, kto wstawał w nocy co 3 godziny, by przygotować mieszankę, ten wie, jak bardzo męczące to bywa. Rozwiązaniem oczywiście jest „zmiana warty”, możliwa nawet wtedy, gdy karmimy piersią. Bo butelka Yoomi jest do tego przystosowana. 

Butelka Yoomi i jej anatomiczny kształt

Butelka budową zbliżona jest do anatomicznej budowy kobiecej piersi i sutka. Stanowi udogodnienie, gdy chcemy, by np. jedno karmienie nocne należało do tatusia. Butelka pozwala na płynne przejścia od butelki do piersi i nie sprawi, że nasze dziecko pokocha ją bardziej. Nie - ona po prostu będzie alternatywą, gdy mama zechce złapać oddech i nieco dodatkowego snu.

Butelka Yoomi - jak jej używać?

Długa instrukcja może zniechęcać, to fakt, ale od tego jestem, by wszystko uprościć.

Widzicie to? To jest podgrzewacz. Podgrzewacz to hermetycznie zamknięty plastikowy pojemnik wypełniony niebieska cieczą – działa dokładnie tak jak ogrzewacze do rąk – wystarczy go uruchomić poprzez wciśnięcie specjalnego guzika i po kilkudziesięciu sekundach zaczyna wytwarzać ciepło. Ładujemy go poprzez nagrzanie w gorącej wodzie lub w kuchence mikrofalowej (nie wyjmujemy z kapsuły!). Podgrzewacz z zewnątrz pokrywają małe rowki. Gdy odwrócimy butelkę, mleko przepływając przez nie nagrzewa się do odpowiedniej temperatury. Ot i cała tajemnica.

Ładujemy podgrzewacz

Ważna rzecz: podgrzewacza NIE ładujemy bezpośrednio przed karmieniem. 

Możemy to zrobić w garnku w gotującej się wodzie (30 min), w mikrofalówce (2 min) lub w elektrycznym sterylizatorze parowym (30 minut).

Później podgrzewacz musi wystygnąć - należy odczekać min. 70 min w temperaturze pokojowej lub 20 min w zimnej wodzie. 

Generalnie chodzi o to, by pogrzewacz naładować sobie z wyprzedzeniem. Może sobie spokojnie ostygnąć, by potem był od razu gotowy do użycia. 

Przygotowujemy mleko

Do butelki wlewamy odpowiednią ilość wody, wsypujemy odpowiednią porcję mleka w proszku.

Zakręcamy butelkę razem ze smoczkiem i wciskamy pomarańczowy przycisk.

Gdy po ok. 30 sekundach podgrzewacz zrobi się ciepły, ustawiamy butelkę do góry dnem i czekamy, aż mleko dopłynie do smoczka (ok. 30 sekund) - to właśnie wtedy mleko się nagrzewa.

Karmimy.

Jeszcze raz, jeszcze prościej:

Napełniamy butelkę odpowiednią ilością wody i proszku, zakręcamy, wciskamy przycisk i czekamy 30 sekund. Odwracamy butelkę do góry dnem, czekamy drugie 30 sekund i karmimy. 

No bajka, jakie to łatwie! Tym bardziej, że mamy pewność, iż mleko ma odpowiednią temperaturę.

Minusy?

Można pewne dostrzec, ale wynikają ze specyfiki produktu.

Przede wszystkim, butelka z podgrzewaczem w środku jest dość ciężka, więc trzeba asystować, nawet gdy dziecko standardowe butelki jest już w stanie trzymać samo.

Rzecz druga: podgrzewacz - wg producenta - ma limit użyć (maksymalnie 300). Póżniej należy kupić nowy. 

Przeliczmy jednak:

Jeśli karmimy tylko mlekiem modyfikowanym, podgrzewacz wystarczy na ok. miesiąc. 

Jeśli butelka ma służyć do dokarmiania, jeden podgrzewacz może nam wystarczyć nawet na rok.

Cena:

Za butelkę o pojemności 140ml z podgrzewaczem i pudełkiem do ładowania podgrzewacza w mikrofalówce zapłacimy 140zł. Za taki sam zestaw z butelką o pojemności 240ml zapłacimy 155zł.

Butelka Yoomi - dla kogo?

Dla tych, dla których nocne karmienia są utrapieniem. :) Czyli w zasadzie dla większości rodziców. Oraz tych często podróżujących - taka butelka w podróży to ogromne ułatwienie: przygotowujemy wcześniej wodę, osobno proszek i całość w parę minut jest gotowe do podania dziecku. Wygoda ma swoją cenę.